Spaa Hotell Rüütli

Mudaravi

Järgides mudaravi traditsiooni kasutame oma hoolitsustes Saaremaa Mullutu Suurlahe mineraalsete ja orgaaniliste ainete poolest rikast muda, mis on soojendatud 39 – 40 kraadini.

Loodusliku muda kasutamine avaldab kolme toimet:

  • kestev soojustoime
  • keemiline ehk bioaktiivne toime
  • otsene mehaaniline toime

Põletike puhul stimuleerib mudaravi loomulikku paranemist ning parandab vereringet. Oluline on mudaravi traumade järelravis, liigesepõletike ja erinevate närvikahjustuste korral.

Mudahooldustes kasutame kohalike tootjate maheprodukte: tudraõli, raviturvast, mett.

Tudraõli on tuntud oma heade omaduste poolest juba ammustel aegadel. Tegemist on väga kasuliku ja tervisliku õliga, mida valmistatakse külmpressi meetodil põldtudra seemnetest. Õli sisaldab E-vitamiini ning omab väga kõrget omega 3-6-9 rasvhapete suhet (2:1:2).

Raviturvas – kaevandamine toimub käsitsi. Raviturba orgaaniline koostis on väga rikkalik- humiinhape, fulvohape, hümatomelaanhape, samuti anorgaanilised mineraalid, lipiidid, aminohapped, ensüümid, mikroelemendid, fütotoitained ja väävel. Need bioaktiivsed ühendid imenduvad sügavale nahka, taastavad selle elastuse ja naha normaalse funktsioneerimise. Turvas ravib probleemset nahka, psoriaasi, kiirendab naha ainevahetust, ergutab ja elustab nahka, toimib tõhusa kortsuvastase hooldusena, puhastab ning leevendab aknet.

Mesi Saaremaa puhtast loodusest pärit mesi. Tänu oma tervistavatele omadustele mõjutab mesi aktiivselt nahka – toniseerib, tugevdab ja mõjutab ainevahetust raku tasandil.