Spaa Hotell Rüütli

Spaa Hotell Meri

Spaa klassika

Mudavann 15 min                                                                                              15€

Mudavannides on kasutusel Mullutu Suurlahe orgaaniliste- ja mineraalaineterikas, reostusest puutumata ideaalne vannimuda. Mudaravi avaldab toimet kolmel erineval viisil:

  • Mehaaniline toime – avaldub otseselt nahapinnale
  • Kestev soojustoime – muda annab väga aeglaselt ja ühtlaselt soojust kogu kehale. Selle mõjul paraneb verevarustus ja ainevahetus vahetult kogu organismis.
  • Keemiline ehk bioaktiivne toime – muda sisaldab pea kõiki looduslikke aineid, s.h. vitamiine, mineraale, hormoone, bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis avaldavad organismile bioaktiivset toimet, mille avaldumiseks on vajalik teatud mudavannide arv.

Ravi tuleb kooskõlastada arstiga.

Protseduur sobib: krooniliste liigesepõletike, seljahaiguste ning teiste lihasluukonna haiguste, krooniliste nahahaiguste (psoriaas, nahapõletikud) ja reumatoidartriidi puhul, traumade järelraviks. Muda on valuvaigistava toimega, alandab vererõhku ning organismi ülitundlikkust, suurendab vastupanuvõimet haigustele.

Protseduur ei sobi: kui esineb või on esinenud pahaloomuline kasvaja, emaka fibromüoom, vereloome haigused (leukeemiad, aneemia jt.), kalduvus verejooksudeks, tuberkuloos jt., nakkushaigused, südame isheemia-tõbi, südamepuudulikkus, tüsistunud kõrgvererõhutõbi,
väljendunud aju atero-sklerootilised muutused, ägedalt kulgevad haigused ja põletikud, suured veenilaiendid jalgadel, posttrombootiline sündroom, raske bronhiaalastma ja hüpotoonia.

Soojendav parafiin – osokeriit  20 min                                                          10€

Parafiin-osokeriitravi on pindmine soojusravi ja toimib paikselt liigeste ja lihaste vaevuste puhul. Lõõgastab lihaseid, parandab naha ja nahaaluskoe verevarustust, laiendab reflektoorselt veresooni ka sügavamal lihastes ning liigestes, leevendub valu. Protseduuril kasutatakse parafiini ja loodusliku osokeriidi ehk mäevaha segu. Osokeriidi lisamine hoiab segu kauem soojana. Looduslikel eeterlikel õlidel osokeriidis on väga tervistav toime.

Soojendavad parafiinkindad 20 min                                                          10€

Taastavas parafiinihoolitsuses kasutatakse traditsioonilist spaa parafiinivanni. Hoolitsus niisutab ja taastab kuiva ning tundlikku nahka. Nahk muutub pehmeks ja siledaks. Lõõgastav soojus on kosutav ning tervistav. Hoolitsus sobib väga hästi vereringehäirete ning liigesvaevuste korral. Virsikuõliga parafiin pakub lisaks efektiivsele toimele ka meelelist naudingut. Esimene etapp on koorimine, mis valmistab naha ette parafiinihoolitsuseks. Järgneb parafiinivann. Sooja parafiini toimeaeg on 10 – 15 minutit. Hoolitsuse lõpetab kerge massaaž.

Soojendavad parafiinsokid  20 min                                                           10€

Hoolitsus muudab naha pehmeks ja on niisutava toimega. Teepuuõliga parafiin vaigistab valu ja toimib põletikuvastaselt krooniliste liigese- ja lihashaiguste ning traumajärgsete muutuste korral. Jalgade parafiinravi on sügavniisutav, nahka hooldav ja toitev, vereringet parandav ja küünevalle pehmendav.

Soolakamber  30 min                                                                                  5€

Tugevdab limaskestadega seotud immuunsüsteemi, vähendab hingamisteede turseid ja kergendab nohu korral hingamist. Samuti on soolakambril stressi vähendav mõju. Nahaprobleemide korral on sool leevendava toimega. Soolakoobas ei sobi ägedate ja kõrge palavikuga kulgevate viirushaiguste, raske astmahoo, südamepuudulikkuse, neeruhaiguste, ägedas staadiumis kopsuhaiguste, tuberkuloosi, väga tugeva hingamispuudulikkuse ja ravimata kõrge-vererõhutõve puhul.

Virgutusvalgus  20 min                                                                                  8€

Leevendab valguse puudusest tingitud hooajalist jõuetust ja masendust. Valgusteraapia toimib kui ohutu antidepressant. Eriti on valgusteraapia soovitav sügistalvel. Valgusravi toime saabub tavaliselt üsna kiiresti – mõndade inimeste puhul on see tuntav juba nädalaga, teistel paari nädala jooksul. Valgusteraapia toimimisel tunneb inimene taas energia ja elurõõmu teket, stressi sümptomid leevenduvad või kaovad täiesti. Valgusteraapia ei sobi ägedate silmahaiguste puhul.

UVB valgusravi  1 min – 4 min                                                                      5€

Häid tulemusi andev raviprotseduur erinevate nahahaiguste ja allergiliste kahjustuste puhul. Ravi tuleb kooskõlastada arstiga.

Spaateenuste info ja broneerimine
(+372) 45 48 155
spa@saaremaaspahotels.eu